Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego działa na terenie miasta od 1997 roku akcentując swoją obecność na każdej płaszczyźnie działalności kulturalnej i sportowej gminy Głuchołaz. W plebiscycie na najpopularniejszego sportowca i trenera gminy Głuchołaz 1997 i 1998 roku klub uzyskał najwyższe lokaty plasując się na pierwszych miejscach. Klub bierze udział w licznych pokazach karate na różnych imprezach miasta np.: „Dni Głuchołaz”, „Dożynki Gminne”, „Festyny Edukacyjne” itp. Organizuje cyklicznie na wiosnę Ogólnopolski Turniej w Karate Tradycyjnym, natomiast w grudniu Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Dzieci w Karate Tradycyjnym. Obozy letnie i zimowe, wyjazdy na seminaria i szkolenia. Wyjazdy na Mistrzostwa Świata (Pruszków 1998) i Europy ( Lódź 1999, 2008), Puchar Świata (Warszawa 2001, 2003, 2005, 2007, 2012, Centralne Dojo Stara Wieś 2009) w Karate Tradycyjnym oraz reprezentował Głuchołazy na licznych zawodach karate począwszy od Turniejów Międzynarodowych poprzez Mistrzostwa Międzywojewódzkie, a skończywszy na Mistrzostwach Polski i zawodach międzynarodowych. Z roku na rok liczba medali zdobytych przez zawodników GKKT rośnie o czym można było dowiedzieć się z Naszego Życia Głuchołaz, gdzie ukazywały się artykuły wyszczególniające poszczególnych zawodników i ich osiągnięcia lub na stronie internetowej www.centrumkarate.com gdzie ukazują się informacje dotyczące osiągnięć zawodników GKKT. Jednakże do największych sukcesów GKKT należy między innymi zdobycie przez Michała Dziurowskiego brązowego medalu na IX Mistrzostwach Polski Młodzików w Karate Tradycyjnym które odbyły się 26.05.2000r w Biłgoraju. Zdobycie złotego medalu przez Pawła Wańczyka w konkurencji kumite na XIII Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się 13-14.09.2002r w Łodzi. Rok później Paweł Wańczyk wywalczył srebrny medal w konkurencji kumite oraz brązowy medal wraz z Mateuszem Lisem w konkurencji en-bu podczas XV Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się 19-20.09.2003r. we Włocławku. Agnieszka Maciejczyk uzyskała złoty medal w konkurencji kata natomiast Przemysław Maciejczyk wywalczył brązowy medal również w konkurencji kata, podczas IV Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym, który odbył się 22-23.10.2004r w Kluczborku. Szymon Rutkowski zdobył brązowy medal na VII Pucharze Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym, który się odbył w dniach 27-28.10.2007r. w Rzeszowie. Adrian Kowalski zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Karate Tradycyjnym w konkurencji kumite, które odbyły się 23-24.05.2015r. we Włocławku oraz złoty medal na Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym, które odbyły się 17-18.10.2015r. w Wilnie (Litwa). Dużym osiągnięciem GKKT było uzyskanie stopnia mistrzowskiego (czarny pas, 1 DAN) przez Agnieszkę Maciejczyk podczas Kursu Mistrzowskiego, który się odbył 06.06.2009r w Centralnym Dojo Stara Wieś. Kolejne czarne pasy uzyskali: Janusza Łydka w 2012 roku w czasie Gasshuku letniego, Jarosław Drożdżyński w 2014 roku w czasie Gasshuku letniego, Adrian Kowalski w 2014 roku podczas zgrupowania Kadry Polski, Natalia Drożdżyńska w 2015 roku podczas Kursu Mistrzowskiego w Dojo Stara Wieś. Ponad to Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego w 2016 roku został uhonorowany przez Kapitułę Towarzystwa Przyjaciół Głuchołaz „ Głuchołaską Kozą 2016” oraz wyróżniony w 2005 i 2015 roku za konsekwentną sportową promocję miasta Głuchołaz. W imieniu władz samorządowych Gminy Głuchołaz oraz Burmistrza Pana Edwarda Szupryczyńskiego, Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego otrzymał List Gratulacyjny, za pracę na rzecz aktywizacji młodzieży oraz promocję miasta Głuchołaz. 20 kwietnia 2010 roku podczas Plebiscytu na najpopularniejszego sportowca, trenera, klubu oraz szkoły „Twojego Życia Głuchołaz” za 2009 rok, nasi zawodnicy zajęli następujące pozycje: Sportowiec uczeń - I m. Konrad Łącki, III m. Kamil Małachowski, IV m. Natalia Żegleń,VIII m. Agnieszka Maciejczyk, XI Marlena Nowakowska, XX m. Jakub Małachowski, XXVI m. Jakub Jakubiszak, XXX m. Szymon Rutkowski. Trener – I m. Arkadiusz Bukała. Klub – I m. Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego.Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego współpracował przy organizacji zawodów karate, zgrupowań i pokazów z Urzędem Miejskim Głuchołaz, Centrum Kultury, Publicznym Gimnazjum nr 2, Szkolą Podstawową nr 2, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Głuchołazach.